BalatonMAN 2012

Ha már úgy hozta, hogy az idén számos kolléga vette fejébe hogy ájromment kell csinálni, nem aprózták a dolgot és majd’ mindannyian beneveztek a másfél hónappal korábbi BALATONMAN valamelyik távjára is, mintegy bemelegítésként. Hát, meleg, az volt. Meg szintkülönbség is, dögivel, a kettő együtt meg eléggé elbágyasztotta a harci szellemet – persze mindenki magának kereste a bajt, mondhatjuk, és szerencsére egyik spuris induló sem tántorodott el a teljesítéstől a körülmények (vagy bármi más) miatt.

Szerencsére a rendezők beleadtak apait-anyait és igazán kitettek magukért (csak az a bringás pálya, azt tudnám feledni :) ), a frissítés kiváló volt, a tészta-, cél- és zárópartiknak se vége, se hossza, a finisher póló igényes, csakúgy mint az érem. És persze a legfontosabb, a példás hozzáállás. A 30 km-es körön a bolyozás elkerülése kicsit macerás volt, míg a 70.3-asok is pályán voltak, dehát nagyobb bajunk sose legyen. A depózás folyamata elég sajátosra sikeredett, de meglepően gördülékenyen zajlott a bringák elvétele és a futócuccok kiadása a „ruhatárból”. Nem beszélve a depóban uralkodó – megfizethetetlen – relatív hűvösségről.

Világcsúcsok ezen a pályán nemigen fognak születni, de cserébe a táj gyönyörű, ezekkel az adottságokkal (ha a csak álmainkban létező teljes pályazár megvalósítható lenne) nagy jövője lehetne a hosszútávú triatlonversenyek között… Mondjuk a mosoly a profik arcán sem volt őszinte, az amatőrök között meg gyakoribb volt a végsőkig elcsigázott vánszorgós futás mint a friss fürge fiatalos.

Ez a mieinkkel is így volt, klubelsőink, Kindl Gábor (70.3) és Blasi Gyuri (speciál) se mosolyogtak sokat a pályán (bár Gyuri eredménye több, mint bíztató Nagyatád előtt – ha minket kérdeznek ez a fiú még szép jövő előtt áll 😉 ). Bélánk a bringapályán, Veresúr a futáson mozgott bíztatóan (speciál távon), míg a 70.3 szekció további tagjai (Dávid és Péter) udvariasan átadták a spurimásodik helyet Balogh Csabinak, aki nagyjából a verseny reggelén döntött az indulás mellett. Végezetül ne feledkezzünk meg Kiss Melindáról, aki a 70.3 váltók között végzett az előkelő 2. helyen, Brassay Réka párjaként.

Természetesen gratulálunk mindenkinek és izgatottan várjuk a nagyatádi teljesítményeket!