Amelyben az uszodai kommandó ismét lecsap…

spuris bajnokokBár a Budapesti Delfinekhez nem hasonlítható méretű különítménnyel érkeztek, színvonalban megfelelően képviselték a spuris színeket versenyzőink. December 3-4-én, szombaton és vasárnap a hazai pályának minősülő kondorosi uszodában volt a Nyéki Imre Emlékverseny senior úszóverseny, ahol a mieink Végh Márió, Veres Gábor, Steininger Péter összeállításban indultak harcba a helyezésekért. Nem is hiába. Márió már szombaton megadta az alaphangot, amikor behúzta a győzelmet 100 m gyorson és háton is, vasárnap neki már csak folytatni kellett, amit meg is tett az egyhosszas versenyeken, újabb három arannyal. Hozzá csatlakozott Veres Gábor és Steininger Péter, előbbi egy ezüstérmet, egy 4. és egy hetedik helyet tett hozzá, utóbbi első úszóversenyén egy negyedik hellyel szaporította az olimpiai pontszerző helyeink számát. A zárószámban pedig mindhárman (negyedik váltótagunk betegsége miatt egy légióssal kiegészülve) érdekeltek voltak a 4×1 hosszas gyorsváltóban, ahol egy magabiztos ezüstöt, illetve a másik oldalról nézve egy „hajszálhíjánaranyat” szereztek (4 tizeddel csúszva le a dobogó tetejéről).