Koper Triathlon 2017

Táv: 1.5-40-10

Egy bledi hosszú hétvégével indult ahova bekúszott közben a koperi verseny. Így esett, hogy június első hétvégéjén a kristálytiszta gleccserek által formált Bledi tóban és a 25 fokos Adriai-tengerben is sikerült úsznom.  Ez így eddig tökéletes.

18893371_10105671906490954_5024254376535051207_n

Megérkeztünk Koperbe a délután 16:55-ös rajt előtt kb. másfél órával. Forróság volt, zsúfolt verseny központ játszótérrel, kis parkkal szinte a centrumban. Gyors lejelentkezés, öltözés, depózás, fotózás és a hiába várt angol nyelvű technikai tájékoztató. Ugrás a vízbe, bentről volt a rajt, ami olyan furcsán zajlott, csak úgy észrevettem, hogy elindultunk. Ez egyébként nem zavart annyira, legalább az utolsó parázós másodpercek kimaradtak, gyorsan a mezőny után vetettem magam és előztem J. Meleg volt a víz és nagyon hullámzott, de rendkívül jól bójázott volt a pálya, tisztán egyedül úsztam kb. a hatodik helyen. A fiúkat utánunk indították 5 perccel, az első kör végén kezdtek utolérni. Érdekes érzés volt mikor egy 3-4 fős boly húzott el mellettem. Nem hullámzott már így is eléggé a víz…Az úszópályán volt 3 „uszadék” folt, vagyis ilyen fadarabokkal teli folt, az egyik fadarab konkrétan olyan vastag volt, hogy neki úszva mintha lefejeltem volna egy ajtófélfát. Ezeket igyekeztem kikerülni a második körben (két körös volt az úszás). A partot érésről fogalmam sem volt, hogy hol történik mentem a többiek után és menet közben raktam össze, hogy ahova kiérkezünk, onnan hogyan jutok el a depóba.

Kerékpár: 4x10km-es kör, a 10km oda-vissza tekerés, vagyis 5km enyhe emelkedőn szembe szélben majd vissza 5km lejtőn hátszélben. Végig a tengerparton. Kellemes! Nagyon lehet menni! A kizárásom részleteit már ismeritek. J

18835911_10105672096475224_6171480178399294578_n

Futás: 3 kör pálmafás sétányon kifelé kicsit emelkedik , vissza lejt. Kissé szűk a pálya de kezelhető. Sok frissítőpont volt.

Célba értem 2:22-es idővel, semmi bajom nem volt. Vélhetően a bringa pálya is rövidebb volt, a futópályát tudom azt mérte az óra, 9.5km-t mért, szóval ez egy rövid verseny. J

Ez az iromány inkább egy rövid versenyismertető volt, mert nem titkolt célom, hogy esetleg többen menjünk jövőre. Aranyos kis verseny, kellemes környezetben. Sprint táv és aquatlon is van!